Nawigacja

Aktualności

Gra miejska „Z miłości do Polski. Armia Krajowa” – Kielce, 14 lutego 2023 r.

W 81. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową Referat Edukacji Narodowej kieleckiej Delegatury IPN przygotował grę miejską dla młodzieży szkolnej.

We wtorek 14 lutego 2023 roku, bezpośrednio po kieleckich obchodach rocznicowych uczniowie wzięli udział w grze miejskiej z wykorzystaniem aplikacji na smartfony Action Track. Grze przyświecało hasło: „Z miłości do Polski. Armia Krajowa”. Scenariusz gry został ułożony tak, by zwrócić uwagę młodzieży na historię AK, a szczególnie na jej działalność na Kielecczyźnie. Z zadaniami zmierzyli się uczniowie uczęszczający do szkół z terenu Kielc i powiatu kieleckiego, którym patronuje Armia Krajowa lub żołnierze z nią związani.

Po wykonaniu zadań uczestniczący w grze uczniowie spotkali się w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” przy ul. Warszawskiej w Kielcach, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród.

Gra miejska towarzyszyła kieleckim obchodom 81. rocznicy przemianowania ZWZ w AK.

To kolejna z gier miejskich, które zostały opracowane dla świętokrzyskiej młodzieży. Wcześniej edukatorzy z kieleckiej Delegatury IPN wykorzystując nowe technologie opowiadali o Powstaniu Warszawskim czy o życiu w przedwojennych Kielcach.

do góry