Nawigacja

Aktualności

Polscy i hiszpańscy studenci na zajęciach w kieleckim „Przystanku Historia”

Polsko-hiszpańska grupa studentów historii z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wzięła udział w zajęciach w „Przystanku Historia” przy ul. Warszawskiej 5. Żacy między innymi zapoznali się z misją pełnioną przez Instytut Pamięci Narodowej. Posłuchali o poszukiwaniach pochówków polskich bohaterów, śledztwach, upamiętnianiu ważnych wydarzeń czy o wykorzystaniu nowych technologii.

Podczas zajęć, studenci mieli również okazję wypróbować grę karcianą ZnajZnak, która w przystępny sposób utrwala wiedzę na temat historii Polski i symboli ważnych dla naszego kraju. Studenci wcielili się także w rolę detektywów. Było to możliwe dzięki warsztatom „Śledztwo katyńskie” przygotowanym przez edukatorów IPN. Celem tych warsztatów jest ustalenie tożsamości ofiar Zbrodni Katyńskiej. Mają nie tylko przedstawić same okoliczności zbrodni, ale też służyć upamiętnieniu ofiar i zaznajomieniu ze specyfiką pracy historyków. Kluczowym elementem warsztatów są przedmioty wydobyte z dołów śmierci.

Nasi goście otrzymali również polsko- i anglojęzyczne wydawnictwa edukacyjne, które mogą im się przydać podczas studiowania czy w przyszłej pracy historyka.

Zajęcia w języku polskim i angielskim poprowadziła Edyta Krężołek, kierownik Referatu Edukacji Narodowej w Delegaturze IPN w Kielcach.

***

Delegatura IPN w Kielcach ma w swojej ofercie wiele zajęć, warsztatów czy spotkań. Ich szczegóły można znaleźć w aktualnej ofercie edukacyjnej oraz w portalu edukacyjnym.

do góry