Nawigacja

Aktualności

Konkurs recytatorski „…gdy nad głowami świszczą kule…”- poezja i proza okresu II wojny światowej. Zgłoszenia

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach serdecznie zaprasza do udziału w IV edycji wojewódzkiego konkursu recytatorskiego o tematyce wojennej - „…gdy nad głowami świszczą kule…”- poezja i proza okresu II wojny światowej. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII–VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

  • Konkurs recytatorski „…gdy nad głowami świszczą kule…”- poezja i proza okresu II wojny światowej. Zgłoszenia. Fot. Dariusz Skrzyniarz
    Konkurs recytatorski „…gdy nad głowami świszczą kule…”- poezja i proza okresu II wojny światowej. Zgłoszenia. Fot. Dariusz Skrzyniarz

Uczestnik przygotowuje 2 utwory w całości lub fragmentach – utwór poetycki o tematyce wojennej oraz fragment prozy - związanej z treścią Konkursu. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 21 września 2023 r. na adres ilona.religa@ipn.gov.pl.

Przesłuchanie Uczestników i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28-29 września 2023 r. w CE IPN „Przystanek Historia” w Kielcach, na ul. Warszawskiej 5.

Zadanie, z którym przyjdzie zmierzyć się uczestnikom konkursu, ma na celu przybliżenie i utrwalenie wiedzy historycznej, a jednocześnie kultywowanie pasji literackich i poetyckich. Rozwijanie wśród uczniów wrażliwości historycznej, estetycznej i językowej, to także naturalny sposób kształtowania postaw patriotycznych.

do góry