Nawigacja

Aktualności

Majowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w kieleckim „Przystanku Historia”

W pierwszej połowie maja 2023 roku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach odbyły się warsztaty, krótkie pokazy filmowe czy prelekcje dla dzieci i młodzieży. Od 5 do 11 maja z naszych propozycji skorzystało około 80 osób.

Nasi najmłodsi goście wzięli udział między innymi w zajęciach „Miś Wojtek” z serii „Co by było gdyby zwierzęta mówiły”, które nieustannie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród dzieci i ich nauczycieli. Pod okiem edukatorów dr. Michała Zawiszy i Jakuba Mularczyka uczestnicy poznawali historię II Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Andersa poprzez dzieje syryjskiego niedźwiedzia.

Starszym zaproponowaliśmy wykład „Zwycięstwo bez Wolności” Edyty Krężołek, kierownik Referatu Edukacji Narodowej. Jego tematem było zakończenie II wojny światowej oraz sytuacja Polski tuż po niej. Spotkanie pomogło zrozumieć powojenną rzeczywistość państwa, które zdominowane zostało przez komunistów.

Natomiast Ilona Religa-Gola opowiadała dzieciom o symbolach narodowych w ramach zajęć „Historia w kolorach”. Film, puzzle i zgadywanki pozwoliły przybliżyć najmłodszym znaczenie, symbolikę herbu, flagi oraz hymnu Polski.

Wszystkie propozycje warsztatów, zajęć, wykładów można znaleźć w naszej aktualnej ofercie edukacyjnej.

do góry